Шепетівка Енергоінвест

Історія компанії «ШепетівкаЕнергоінвест» розпочалася на початку 2012 року, коли керівництво концерну «Комунальні системи України» ініціювали отримання в концесію збиткових та занедбаних місцевих комунальних підприємств «Шепетівські теплові мережі» та «Шепетівське водопровідно-каналізаційне господарство».

Провівши детальний технічний аналіз та фінансовий аудит стану справ на обох підприємствах, фахівці концерну розробили стратегію розвитку та план модернізації ввірених комунальних підприємств. А згодом приступили до швидкого оновлення їх основних засобів.

За три місяці літа 2012 року було модернізовано першу котельню потужністю 2,2 МВт, а лише за перше півріччя було повністю замінено 50 насосів різного призначення потужністю від 1 до 70 кВт. І вже в опалювальний сезон цілий мікрорайон Шепетівки увійшов на енергоефективному обладнанні німецького виробника Viessmann.

Наступного 2013 року було придбано та встановлено новий мулошкреб на каналізаційні очисні споруди міста і таким чином відновлено технологічний ланцюжок очистки стічних вод у Шепетівці. А згодом на 50% реконструйовано всі каналізаційні очисні споруди.

Також у міжсезоння було модернізовано всі водопровідні та підвищувальні насосні станції Шепетівського водоканалу та замінено загалом понад 3 кілометри труб на проблемних ділянках тепломережі.

У 2014 році було замінено 6 кілометрів зношених трубопроводів на попередньо-ізольовані діаметрами від 100 мм до 325 мм та повністю модернізовано 4 найбільших газових котельні загальною потужністю 20 МВт. Також було впроваджено сучасну мобільну аварійно-диспетчерську службу.

Також у 2015 році було проведено модернізацію ще однієї котельні, де було замінено застарілий котел КВГ-6,5 на сучасні котлоагрегати «Ferroli», які є повністю автоматизованими та технічне переоснащення іншої котельні  з заміною всіх котлів.

Після всіх вжитих комплексних заходів загальна економія по Шепетівському підприємству теплових мереж та водопровідно-каналізаційного господарства склала 14% на природному газі та 22% на електричній енергії. В перерахунку у реальних грошах це становить від 12 до 15 млн гривень економії за один опалювальний сезон.

За час концесії кількість одиниць техніки на підприємстві зросла вдвічі з 19 до 40. Так, лише в  2013 році придбано екскаватор, дві легкові машини, а також землекопальний пристрій, який сприяє швидкому прокладанню водопровідних труб. Також за цей час було встановлено понад 500 каналізаційних люків, постійна крадіжка яких є справжньою проблемою для жителів міста.

Але, нажаль, у 2014 році ситуація у місті докорінно змінилася. До влади у місті прийшла нова команда на чолі з паном Полодюком. Так, з квітня 2014 року очільники міста почали абсолютно цинічну та цілеспрямовану кампанію на дострокове розірвання концесійної угоди з «Шепетівка Енергоінвест». Воно і не дивно, бо за три роки, компанії вдалося зробити те, що міська влада не спромоглася за десятиліття, а це неабияк дратувало кримінальних ділків, які захопили владу у місті.

8-го квітня 2014 року на позачерговій сесії міської ради було вирішено достроково розірвати договір з «Шепетівка Енергоінвест».  Звісно ж, будь яких адекватних пояснень та підстав для такого рішення ніхто не надав, тому представники підприємства одразу звернулися до господарського суду Хмельницької області, який цілком об’єктивно визнав розірвання договору незаконним.

Але на цьому керманичі Шепетівки не зупинилися. Вони штампували рішення про розірвання угоди одне за одним. Також вони абсолютно незаконно передали з 1-го січня 2015 року право надавати послуги Центральній Районній Лікарні, яка потребувала підігріву води не лише в опалювальний сезон, а й влітку новоствореному ПП «Форвард ВВ», яке належить бізнес-партнеру мера міста, пану Верхогляду разом з колишнім головою райдержадміністрації Дорощуком.

Незважаючи на те, що підприємство «Шепетівка Енергоінвест» неодноразово зверталося на адресу прокуратури, надання послуг лікарні довелося припинити, що призвело до скорочення штату котельні №83, через що її працівники залишилися без роботи. Зате у ПП «Форвард ВВ», яке зараз обслуговує шість бюджетних установ міста, офіційно зареєстровано лише 4 працівника. Але, як відомо, для обслуговування хоча б одної котельні необхідно 2-3 кочегари, які працюють у 2-3 зміни.

При цьому ПП «Форвард ВВ» цілеспрямовано надає послуги лише бюджетній сфері – споживачу, який постійно гарантовано здійснює розрахунки за спожиті послуги з місцевого бюджету, яким керує бізнес-партнер власників ПП. В той же час, споживацькі категорії населення цю фірму не цікавлять.

Апофеозом цинічного свавілля нової місцевої влади стала спроба рейдерського захоплення компанії. 15 лютого 2016 року близько 80 чоловік в масках приблизно о 7.15 годин незаконно проникли на територію підприємства, заблокували охоронців та проникли в офіс.

Молодиками в камуфляжах та балаклавах особисто керував колишній голова Шепетівської РДА від партії «Свобода» громадянин Дорощук М.Ф. та депутат міської ради Одуд Б.М. Останній особисто одягнув балаклаву і камуфляж, бігав по території підприємства, віддаючи вказівки своїм підлеглим.

Врешті-решт, 16 та 17 березня 2016 року Вищим господарським судом України винесено постанови про задоволення касаційних заяв нашого підприємства та направленням справ на новий розгляд до суду першої інстанції – Господарського суду Хмельницької області. І вже 12 травня 2016 року, Господарським судом Хмельницької області було прийнято рішення, яким Шепетівській міській раді відмовлено у позові про розірвання концесійного договору з компанією «Шепетівка Енергоінвест».

Таким чином концесійний договір є чинним і підприємство на сьогодні здійснює свою господарську діяльність у місті Шепетівці на законних підставах. За період дії концесійного договору, компанія «Шепетівка Енергоінвест» інвестувала у ремонт та модернізацію обладнання більше 8,6 млн грн. А також зробила близько 7 млн грн капіталовкладень в об’єкти, які зараз перебувають на стадії введення в експлуатацію.